Arsa (ÇŞB) - Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı | Haber Girişi: 26.07.2021 - 19:52, Güncelleme: 19.01.2022 - 10:15

Edirne'de 30 Yıllık İrtifak Hakkı İhale Edilecek

 

Edirne'de 30 Yıllık İrtifak Hakkı İhale Edilecek

Edirne Enez Gaziömerbey Mahallesinde Bulunan Yıkık Kışla Binasının 30 Yıl İrtifak Hakkı İhalesi 12 Ağustos 2021 Tarihinde Yapılacak.
Aşağıda niteliği, tahmini bedeli ve geçici teminatı belirtilen taşınmazın irtifak hakkı ihalesi 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51. maddesi (g) bendi gereğince Pazarlık Usulü ile karşısında belirtilen tarih ve saatte Gaziömerbey Mahallesi Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Enez/EDİRNE adresindeki Milli Emlak Şefliğinde teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır. İhale ile ilgili dosya ve şartname mesai saatleri dahilinde Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebilir. İhaleye katılmak isteyenlerin; Yasal yerleşim yerini gösterir belgeyi (ikametgâh belgesi)Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri,Gerçek kişilerin TC kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri, gerçek kişilerin Nüfus cüzdanı suretini,Geçici teminat makbuzunu veya teminat mektubunu,Özel hukuk tüzel kişilerinin, yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekâletnameyi vermeleri; kamu tüzel kişilerinin ise, yukarıdaki 2. maddenin (b), (ç) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi komisyona teslim etmek zorundadırlar. Geçici teminatın, mevduat veya katılım bankalarından alınacak teminat mektubu olarak verilmesi halinde, geçici teminat mektubunun süresiz olması ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 27. maddesi ve Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinde belirtilen hususları taşıması gerekmektedir. İstekliler ihale saatine kadar İhale Komisyonuna ulaşması kaydıyla, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını iadeli taahhütlü posta ile de gönderebilirler, postadaki gecikmeler kabul edilmez. Taşınmaz üzerinde bulunan yapıya herhangi bir inşai ve fiziki müdahale öncesinde Edirne K.V.K.B. Kurulundan izin alınması gerekmektedir. Enez İmar Haberleri
Edirne Enez Gaziömerbey Mahallesinde Bulunan Yıkık Kışla Binasının 30 Yıl İrtifak Hakkı İhalesi 12 Ağustos 2021 Tarihinde Yapılacak.

Aşağıda niteliği, tahmini bedeli ve geçici teminatı belirtilen taşınmazın irtifak hakkı ihalesi 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51. maddesi (g) bendi gereğince Pazarlık Usulü ile karşısında belirtilen tarih ve saatte Gaziömerbey Mahallesi Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Enez/EDİRNE adresindeki Milli Emlak Şefliğinde teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır.

İhale ile ilgili dosya ve şartname mesai saatleri dahilinde Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebilir.

İhaleye katılmak isteyenlerin;

Yasal yerleşim yerini gösterir belgeyi (ikametgâh belgesi)Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri,Gerçek kişilerin TC kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri, gerçek kişilerin Nüfus cüzdanı suretini,Geçici teminat makbuzunu veya teminat mektubunu,Özel hukuk tüzel kişilerinin, yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekâletnameyi vermeleri; kamu tüzel kişilerinin ise, yukarıdaki 2. maddenin (b), (ç) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi komisyona teslim etmek zorundadırlar.

Geçici teminatın, mevduat veya katılım bankalarından alınacak teminat mektubu olarak verilmesi halinde, geçici teminat mektubunun süresiz olması ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 27. maddesi ve Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinde belirtilen hususları taşıması gerekmektedir.

İstekliler ihale saatine kadar İhale Komisyonuna ulaşması kaydıyla, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını iadeli taahhütlü posta ile de gönderebilirler, postadaki gecikmeler kabul edilmez.

Taşınmaz üzerinde bulunan yapıya herhangi bir inşai ve fiziki müdahale öncesinde Edirne K.V.K.B. Kurulundan izin alınması gerekmektedir.

Enez İmar Haberleri

Edirne HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.