(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 13.05.2019 - 21:10, Güncelleme: 27.08.2021 - 19:24

İzmir Çiğli Kentsel Dönüşüm Projeleri

 

İzmir Çiğli Kentsel Dönüşüm Projeleri

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'yü ziyaret ettiler. Ziyarette, kentin mimari dokusu, imar ve kentsel dönüşüm gibi temel konuların görüşüldü. İnşaat Mühendisleri Odası  İzmir  Şube Başkanı Gürkan Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, kendisi de inşaat mühendisi olan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'ye ziyarette bulundu. Medya Ege Gazetesi'nde yer alan habere göre; A+A-Kentin mimari dokusu, imar ve kentsel dönüşüm gibi temel konuların görüşüldüğü ziyaret sırasında Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, mühendislik biliminin teknik ilkelerine uyup Çiğli için hizmet edeceklerini söyledi. Başkan Gümrükçü Çiğli’nin imar ve şehircilik sorunlarını odaların görüş ve desteği doğrultusunda çözeceklerini açıkladı. https://www.imarhaber.com/cigli-koyici-mahallesi-imar-birlikteligi-anketi/66776/ KURUMLARLA EŞGÜDÜM Çiğli’nin şehircilik planlamasını yapan imar müdürlüğünü de güçlendireceklerini söyleyen Başkan Gümrükçü, şu açıklamalarda bulundu: "İnşaat mühendisi olarak meslek ilkelerine bağlı bir belediye başkanı olacağım. Hem İzmir Büyükşehir Belediyesi hem Çiğli Belediyesi olarak İzmir'de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin bilimsel görüşleri doğrultusunda çalışmak istiyoruz. Mimar ve mühendis odalarımızla birlikte şehrin geleceğini planlamayı hedefliyoruz. Mühendislik biliminin teknik ilkelerine uymaya dikkat edeceğiz. Kurumlarla eş güdüm halinde, ilçemizi bir orkestra şefi gibi yöneteceğiz.  Birçok yerde imar ve kentsel dönüşüm problemimiz var. Bu sorunları beraber çözeceğimize inanıyorum. Belediyemizin imar bölümünü güçlendirip, odalarımızla birlikte yol almayı planlıyoruz." İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN DESTEK İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan da, belediyelerle işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade ederek; “Kentimiz için oda olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Çiğli’de de imar ve şehircilik uygulamalarında her zaman başkanımızın yanındayız” açıklamasında bulundu. Kentsel Dönüşüm Nereden Başlayacak? İzmir İli, Çiğli İlçesinin kuzeydoğusunda, yerleşim alanlarının bitim noktasında (kentin çeperinde) Evka-2 ve Evka-6 toplu konutları ile Güzeltepe Koop. Evleri arasındaki bölgede yer almaktadır. Alan yaklaşık 21 hektar büyüklüğünde 5393 sayılı Belediye Kanununun 73. Maddesi kapsamında Belediye tarafından yürütülen 21 hektar büyüklüğündeki proje alanında, 296 adet bağımsız birim bulunmaktadır. Uzundere, Gaziemir, Örnekköy, Ege Mahallesi, Ballıkuyu ve Çiğli Güzeltepe’de anahtar teslim kentsel dönüşüm projelerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar yaklaşık bin bağımsız bölümü hak sahiplerine teslim etti. 2 bin 200 bağımsız birimin inşaatı başladı ve yaklaşık 4 bin 600 bağımsız bölümün de tüm uzlaşma, devir, tapu ve imar uygulamaları tamamlanarak yapım ihalesine hazır hale getirildi.

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'yü ziyaret ettiler. Ziyarette, kentin mimari dokusu, imar ve kentsel dönüşüm gibi temel konuların görüşüldü. İnşaat Mühendisleri Odası  İzmir  Şube Başkanı Gürkan Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, kendisi de inşaat mühendisi olan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'ye ziyarette bulundu. Medya Ege Gazetesi'nde yer alan habere göre; A+A-Kentin mimari dokusu, imar ve kentsel dönüşüm gibi temel konuların görüşüldüğü ziyaret sırasında Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, mühendislik biliminin teknik ilkelerine uyup Çiğli için hizmet edeceklerini söyledi. Başkan Gümrükçü Çiğli’nin imar ve şehircilik sorunlarını odaların görüş ve desteği doğrultusunda çözeceklerini açıkladı.

https://www.imarhaber.com/cigli-koyici-mahallesi-imar-birlikteligi-anketi/66776/ KURUMLARLA EŞGÜDÜM

Çiğli’nin şehircilik planlamasını yapan imar müdürlüğünü de güçlendireceklerini söyleyen Başkan Gümrükçü, şu açıklamalarda bulundu: "İnşaat mühendisi olarak meslek ilkelerine bağlı bir belediye başkanı olacağım. Hem İzmir Büyükşehir Belediyesi hem Çiğli Belediyesi olarak İzmir'de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin bilimsel görüşleri doğrultusunda çalışmak istiyoruz. Mimar ve mühendis odalarımızla birlikte şehrin geleceğini planlamayı hedefliyoruz. Mühendislik biliminin teknik ilkelerine uymaya dikkat edeceğiz. Kurumlarla eş güdüm halinde, ilçemizi bir orkestra şefi gibi yöneteceğiz.  Birçok yerde imar ve kentsel dönüşüm problemimiz var. Bu sorunları beraber çözeceğimize inanıyorum. Belediyemizin imar bölümünü güçlendirip, odalarımızla birlikte yol almayı planlıyoruz."

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN DESTEK

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan da, belediyelerle işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade ederek; “Kentimiz için oda olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Çiğli’de de imar ve şehircilik uygulamalarında her zaman başkanımızın yanındayız” açıklamasında bulundu.

Kentsel Dönüşüm Nereden Başlayacak?

İzmir İli, Çiğli İlçesinin kuzeydoğusunda, yerleşim alanlarının bitim noktasında (kentin çeperinde) Evka-2 ve Evka-6 toplu konutları ile Güzeltepe Koop. Evleri arasındaki bölgede yer almaktadır. Alan yaklaşık 21 hektar büyüklüğünde 5393 sayılı Belediye Kanununun 73. Maddesi kapsamında Belediye tarafından yürütülen 21 hektar büyüklüğündeki proje alanında, 296 adet bağımsız birim bulunmaktadır.

Uzundere, Gaziemir, Örnekköy, Ege Mahallesi, Ballıkuyu ve Çiğli Güzeltepe’de anahtar teslim kentsel dönüşüm projelerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar yaklaşık bin bağımsız bölümü hak sahiplerine teslim etti. 2 bin 200 bağımsız birimin inşaatı başladı ve yaklaşık 4 bin 600 bağımsız bölümün de tüm uzlaşma, devir, tapu ve imar uygulamaları tamamlanarak yapım ihalesine hazır hale getirildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.