Arsa (imarhaber) - İmar Haberleri | Haber Girişi: 15.06.2021 - 20:24, Güncelleme: 04.02.2022 - 18:41

Kadirli Milli Emlak İmarlı Arsa Satışı Yapacak

 

Kadirli Milli Emlak İmarlı Arsa Satışı Yapacak

Mülkiyeti Hazineye Ait Olan, Osmaniye Kadirli'de Bulunan 37 Adet Arsanın İhalesi Kadirli Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü Tarafından 5-9 Temmuz 2021 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.
Aşağıda her türlü nitelikleri belirtilen mülkiyeti hazineye taşınmazların hizasında belirtilen tarih ve saatte 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre Açık İhale Usulü ile Satış İhalesi ile 51/g maddesine göre Pazarlık Usulü ile Organik Tarım Amaçlı İrtifak Hakkı İhalesi  Milli Emlak Müdürü Makam odasında toplanacak komisyon tarafından yapılacaktır. İhaleye katılabilmek için istekliler, nüfus cüzdan örneğini, ikamet belgesini, (Tüzel kişiliklerde ise yıl içinde alınmış noterden onaylı yetki belgesi, imza sirkülerini ve tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belgeyi, özel kişiler adına vekâleten ihaleye giren kişilerin noter onaylı vekâletnameyi) satılacak ve irtifak hakkı tesis edilecek taşınmazlara ait yatıracakları geçici teminat alındılarını veya 2886 sayılı Kanunun 27’inci Maddesinde belirtilen şartları taşıyan süresiz Banka Teminat Mektuplarını (Banka teyit yazısı ile birlikte) ihale saatine kadar komisyon başkanlığına teslim etmeleri zorunludur. İhaleye ait şartname ve dosyası mesai saatleri içinde Kadirli Mal müdürlüğü Milli Emlak Servisinde ücretsiz görülebilir. İsteklilerin ihale saatine kadar ihale komisyonuna ulaşmış olması kaydıyla yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, 2886 sayılı kanunun 37. Maddesine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını aynı kanunun 46.maddesine göre posta ile iadeli ve taahhütlü olarak gönderebilirler. Postadan doğan gecikmeler kabul edilmez. Arsa vasıflı taşınmazların satış ihalesine Noter Onaylı Ortak Girişim Belgesi ile başvuru yapılabilir. Bu şekilde başvuru halinde Ortak Girişim Belgesinde Pilot Ortak olarak belirlenen ortak ile girişimcilere ait payların açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Taşınmazların; satış bedeli peşin veya ¼ peşin ödenmek kaydıyla geri kalanı kanuni faizi ile birlikte 2 yılda 8 eşit taksitle, İrtifak Hakkı Bedeli ise her yıl peşin olarak ödenecek olup ikinci izleyen yıllar bedelleri, Tarım Ürünleri üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE –on iki aylık ortalamalara göre  yüzde değişim) oranında arttırılır. Vadesinde ödenmeyen irtifak hakkı bedellerine, 21/07/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 51 inci maddesi gereğince belirlenen oranda gecikme faizi uygulanır. Hazineye ait taşınmaz malların satış ve devir işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesnadır. Satışı yapılan taşınmaz mallar, satış tarihini takip eden yıldan itibaren beş yıl süre ile emlak vergisine tâbi tutulmaz. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.   BİLGİ İÇİN İRTİBAT TEL. : 0328 816 81 14-13-10 Kadirli İmar Haberleri
Mülkiyeti Hazineye Ait Olan, Osmaniye Kadirli'de Bulunan 37 Adet Arsanın İhalesi Kadirli Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü Tarafından 5-9 Temmuz 2021 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

Aşağıda her türlü nitelikleri belirtilen mülkiyeti hazineye taşınmazların hizasında belirtilen tarih ve saatte 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre Açık İhale Usulü ile Satış İhalesi ile 51/g maddesine göre Pazarlık Usulü ile Organik Tarım Amaçlı İrtifak Hakkı İhalesi  Milli Emlak Müdürü Makam odasında toplanacak komisyon tarafından yapılacaktır.

İhaleye katılabilmek için istekliler, nüfus cüzdan örneğini, ikamet belgesini, (Tüzel kişiliklerde ise yıl içinde alınmış noterden onaylı yetki belgesi, imza sirkülerini ve tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belgeyi, özel kişiler adına vekâleten ihaleye giren kişilerin noter onaylı vekâletnameyisatılacak ve irtifak hakkı tesis edilecek taşınmazlara ait yatıracakları geçici teminat alındılarını veya 2886 sayılı Kanunun 27’inci Maddesinde belirtilen şartları taşıyan süresiz Banka Teminat Mektuplarını (Banka teyit yazısı ile birlikte) ihale saatine kadar komisyon başkanlığına teslim etmeleri zorunludur.

İhaleye ait şartname ve dosyası mesai saatleri içinde Kadirli Mal müdürlüğü Milli Emlak Servisinde ücretsiz görülebilir.

İsteklilerin ihale saatine kadar ihale komisyonuna ulaşmış olması kaydıyla yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, 2886 sayılı kanunun 37. Maddesine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını aynı kanunun 46.maddesine göre posta ile iadeli ve taahhütlü olarak gönderebilirler. Postadan doğan gecikmeler kabul edilmez.

Arsa vasıflı taşınmazların satış ihalesine Noter Onaylı Ortak Girişim Belgesi ile başvuru yapılabilir. Bu şekilde başvuru halinde Ortak Girişim Belgesinde Pilot Ortak olarak belirlenen ortak ile girişimcilere ait payların açıkça belirtilmesi gerekmektedir.

Taşınmazların; satış bedeli peşin veya ¼ peşin ödenmek kaydıyla geri kalanı kanuni faizi ile birlikte 2 yılda 8 eşit taksitle,

İrtifak Hakkı Bedeli ise her yıl peşin olarak ödenecek olup ikinci izleyen yıllar bedelleri, Tarım Ürünleri üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE –on iki aylık ortalamalara göre  yüzde değişim) oranında arttırılır. Vadesinde ödenmeyen irtifak hakkı bedellerine, 21/07/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 51 inci maddesi gereğince belirlenen oranda gecikme faizi uygulanır.

Hazineye ait taşınmaz malların satış ve devir işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesnadır. Satışı yapılan taşınmaz mallar, satış tarihini takip eden yıldan itibaren beş yıl süre ile emlak vergisine tâbi tutulmaz. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.  

BİLGİ İÇİN İRTİBAT TEL. : 0328 816 81 14-13-10

Kadirli İmar Haberleri

Osmaniye HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.