Konut Haber Girişi: 22.11.2018 - 14:26, Güncelleme: 21.10.2022 - 22:38

Konut Kredisi Yüzde 2'nin Altında Olan Bankalar

 

Konut Kredisi Yüzde 2'nin Altında Olan Bankalar

Konut Kredisi Yüzde 2'nin Altında Olan Bankalar
Özel bankalar son günlerde peş peşe konut kredisi faiz indirimi yaptı. Kasım ayının ortasına kadar yüzde 2’nin altında konut kredisi kullandıran tek banka Ziraat Bankası iken arka arkaya gelen konut kredisi faiz indirimlerinden sonra bu sayı beşe yükseldi. Güncel olarak İNG Bank, Şeker Finans, Kuveyt Türk Bankası, ICBC ve Ziraat Bankası yüzde 2’nin altında faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor. Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları yüzde 2.48 seviyesine geriledi. En düşük konut kredisi faiz oranları sık sık güncellenerek daha da düşüyor. Beş banka yüzde 2 faiz oranının altına konut kredisi kullandırırken yüzde 3’ün üzerinde konut kredisi faiz oranı kalmadı. Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranından başlayarak yüzde 2’nin altında konut kredisi kullandıran bankalar şu şekilde; 1- İNG Bank Konut Kredisi İNG Bank konut kredisi faiz indirimi sonrasında bankalar arasında masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranını kullandırmaya başladı. İNG Bank 36 - 60 ay arası vadelerde yüzde 2.01, 61-120 ay arası vadelerde yüzde 1.91 konut kredisi faiz oranı sunuyor. 2- ICBC Bank Konut Kredisi ICBC Bank’ın standart konut kredisi ürününde faiz oranı yüzde 2.8 olmasına rağmen ilk evini alacak müşterilerine özel sunduğu Yeni Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında yüzde 1.92 konut kredisi faiz oranı sunuyor.  3- Şeker Finans Konut Kredisi Şeker Finans bugün yaptığı faiz indiriminin ardından 360 ay vadeye kadar konut kredilerinde yüzde 1.97 faiz oranı uyguluyor. Şeker Finans yüzde 1.97 faiz oranı ile bankalar arasında 120 ay üzeri kredilerde uygulanan en düşük konut kredisi faiz oranını sunuyor. 4- Kuveyt Türk Konut Kredisi Kuveyt Türk Bankası da yaptığı faiz indiriminin ardından 60 aya kadar vadeli konut kredilerinde yüzde 1.99, 120 aya kadar vadeli konut kredilerinde ise 1 milyona kadar yüzde 2.04 faiz oranı kullandırıyor. 5- Ziraat Bankası Konut Kredisi En düşük konut kredisi faiz oranına sahip kamu bankası olan Ziraat Bankası 120 ay vadeli 100 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde yüzde 1.98 faiz oranı uygularken 100 bin TL üzerinde 500 bin TL ye kadar kullanılan konut kredilerinde yüzde 2.09 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor. En Düşük Konut Kredisi Hesaplama Masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.91’den 100 bin TL tutarında konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödeme miktarı 2 bin 130 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 255 bin 600 TL ye denk geliyor.
Konut Kredisi Yüzde 2'nin Altında Olan Bankalar

Özel bankalar son günlerde peş peşe konut kredisi faiz indirimi yaptı. Kasım ayının ortasına kadar yüzde 2’nin altında konut kredisi kullandıran tek banka Ziraat Bankası iken arka arkaya gelen konut kredisi faiz indirimlerinden sonra bu sayı beşe yükseldi. Güncel olarak İNG Bank, Şeker Finans, Kuveyt Türk Bankası, ICBC ve Ziraat Bankası yüzde 2’nin altında faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor. Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları yüzde 2.48 seviyesine geriledi. En düşük konut kredisi faiz oranları sık sık güncellenerek daha da düşüyor. Beş banka yüzde 2 faiz oranının altına konut kredisi kullandırırken yüzde 3’ün üzerinde konut kredisi faiz oranı kalmadı. Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranından başlayarak yüzde 2’nin altında konut kredisi kullandıran bankalar şu şekilde;

1- İNG Bank Konut Kredisi İNG Bank konut kredisi faiz indirimi sonrasında bankalar arasında masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranını kullandırmaya başladı. İNG Bank 36 - 60 ay arası vadelerde yüzde 2.01, 61-120 ay arası vadelerde yüzde 1.91 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

2- ICBC Bank Konut Kredisi ICBC Bank’ın standart konut kredisi ürününde faiz oranı yüzde 2.8 olmasına rağmen ilk evini alacak müşterilerine özel sunduğu Yeni Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında yüzde 1.92 konut kredisi faiz oranı sunuyor. 

3- Şeker Finans Konut Kredisi Şeker Finans bugün yaptığı faiz indiriminin ardından 360 ay vadeye kadar konut kredilerinde yüzde 1.97 faiz oranı uyguluyor. Şeker Finans yüzde 1.97 faiz oranı ile bankalar arasında 120 ay üzeri kredilerde uygulanan en düşük konut kredisi faiz oranını sunuyor.

4- Kuveyt Türk Konut Kredisi Kuveyt Türk Bankası da yaptığı faiz indiriminin ardından 60 aya kadar vadeli konut kredilerinde yüzde 1.99, 120 aya kadar vadeli konut kredilerinde ise 1 milyona kadar yüzde 2.04 faiz oranı kullandırıyor.

5- Ziraat Bankası Konut Kredisi En düşük konut kredisi faiz oranına sahip kamu bankası olan Ziraat Bankası 120 ay vadeli 100 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde yüzde 1.98 faiz oranı uygularken 100 bin TL üzerinde 500 bin TL ye kadar kullanılan konut kredilerinde yüzde 2.09 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

En Düşük Konut Kredisi Hesaplama Masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1.91’den 100 bin TL tutarında konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık ödeme miktarı 2 bin 130 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 255 bin 600 TL ye denk geliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.